جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60309
  تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 13:55
  تعداد بازدید : 591

  کشته شدن یک زن فعال حقوق بشری در موصل عراق

  تروریست های تکفیری داعش یک زن فعال حقوق بشر عراقی در شهر موصل را به دلیل انتقاد از این گروه تروریستی در رسانه اجتماعی اعدام کردند.

  به گزارش خبرگزاری میزان، سمیرا صالح النعیمی، از فعالان معروف حقوق بشر، ۱۷ سپتامبر پس از انتشار پیام هایی در فیسبوک که در آن ها اقدام داعش را در تخریب اماکن مذهبی در موصل محکوم کرده بود، از منزلش ربوده شد.

  دفتر همیاری سازمان ملل در عراق در بیانیه ای اعلام کرد النعیمی در دادگاهی غیرقانونی به دلیل آن چه این گروه تروریستی ارتداد نامید، محاکمه و در ملاء عام اعدام شد.

  نیکلای ملادنوف، فرستاده سازمان ملل به عراق گفت: «شکنجه و اعدام یک فعال و وکیل زن مدافع حقوق بشر که ازحقوق مدنی و انسانی شهروندان همقطار خود در موصل دفاع می کرد از ماهیت زشت، ساختار نفرت انگیز، پوچ گرایی وخشونت طلبی این گروه تروریستی و همچنین بی اعتنایی کامل آن به شان انسان حکایت دارد.»

  عراق از اوایل سال جاری با خشونت فزاینده گروه تکفیری داعش و ستیزه جویان وابسته به آن که بخش هایی از غرب و شمال این کشور راتصرف کرده اند، مواجه شده است. این بحران از ماه ژوئن پس از آن که داعش در مناطق تحت تصرف خود ادعای خلاف کرد، تشدید شد.

  موصل، دومین شهر بزرگ عراق، در پیشروی سریع تروریست ها در این کشور عربی به تصرف داعش درآمد. تروریست های داعش در ماه گذشته شماری از بناهای تاریخی از جمله چندین مسجد و آرامگاه را در این شهر تخریب کردند.

  تروریست های داعش تمامی جوامع اعم از شیعه، سنی، کُرد، مسیحی، کردهای ایزدی را تهدید کرده اند. این تروریست ها در مناطقی که تصرف کرده اند به جنایات هولناکی ازجمله اعدام جمعی غیر نظامیان و همچنین نیروهای ارتش و افسران عراقی پرداخته اند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28678136
اکنون :
75