جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60306
  تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 13:43
  تعداد بازدید : 503

  رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران:

  رفع اطاله دادرسی جدی ترین دغدغه دستگاه قضاست/ برنامه ریزی برای کاهش موجودی شعب در دستور کار قرار دارد

  رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با اشاره به اینکه رفع اطاله دادرسی جدی ترین دغدغه دستگاه قضاست، گفت: برنامه ریزی برای کاهش موجودی شعب، یکی از اقدامات مهم است.

  "عباس پوریانی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ضرورت رفع اطاله دادرسی در محاکم قضایی اظهار داشت: بحث اطاله دادرسی و کوتاه کردن زمان رسیدگی به پرونده های قضایی یکی از جدی ترین دغدغه هایی است که در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران پیگیری خواهم کرد. 

  وی با بیان اینکه تراکم پرونده های قضایی یکی از عوامل اصلی در اطاله دادرسی است، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در دستور کار قرار گرفته است برنامه ریزی برای کاهش موجودی شعب است که از این طریق تمامی شعبه ها در این دادگاه به تناسب توانایی و زمان لازم برای رسیدگی پرونده دریافت خواهند کرد. 

  پوریانی افزود: متاسفانه به دلیل تراکم پرونده های قضایی فشار زیادی بر روی قضات است و این در حالی است که طبق برنامه پنجم توسعه قوه قضاییه اجازه جذب قضات را در برنامه خود دارد. 

  رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در پایان خاطرنشان کرد: قضازدایی، تعیین نوبت برای رسیدگی های به موقع، جذب نیروی انسانی و... از برنامه هایی است که دستگاه قضا برای تسریع در رسیدن به عدالت و کاهش اطاله دادرسی در دستور کار دارد. 

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28678136
اکنون :
76