جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60303
  تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 13:32
  تعداد بازدید : 576

  حمایت سازمان همکاری اسلامی از پیوستن فلسطین به دادگاه کیفری بین المللی

  سازمان همکاری اسلامی حمایت خود را از فلسطین برای پیوستن به دادگاه کیفری بین المللی اعلام کرد که طبق آن فلسطین می تواند سیاستمداران اسرائیلی و رهبران ارتش این رژیم را به اتهام جرایم جنگی، جرایم علیه بشریت و قتل عامل تحت پیگرد قرار دهد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ایاد مدنی، رهبر سازمان همکاری اسلامی گفت که 57 کشور عضو این نهاد با جدیت از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین حمایت می کنند تا از شورای امنیت برای تعیین ضرب الاجل برای خروج اسرائیل از اراضی فلسطینیان درخواست کند.

  مدنی در مصاحبه با آسوشیتدپرس، گروه تروریستی داعش را یک گروه "مجرم" توصیف و از تلاش ها برای نابودی آن حمایت کرد.

  دولت فلسطین که تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد، برای پیوستن به معاهده رم که طبق آن دادگاه کیفری بین المللی تشکیل شده، تمایلی ندارد.

  انتظار می رفت که عباس در جریان 50 روز جنگ اسرائیل علیه غزه به این معاهده بپیوندد اما وی امضای آن را به تأخیر انداخت و گفت که می خواهد اول از طریق شورای امنیت اقدام کند. در جریان جنگ اخیر غزه، بیش از 2000 فلسطینی که عمدتاً غیرنظامی بودند، کشته شده و بیش از 10 هزار تن دیگر زخمی شدند.

  رئیس سازمان همکاری اسلامی گفت: ما از طرف این سازمان عباس را ترغیب می کنیم تا به معاهده رم بپیوندد و راه را برای اعضای دادگاه کیفری بین المللی باز کند تا اتهام هایی علیه سیاستمداران و اعضای ارتش اسرائیل صادر شود چرا که آن ها مسئول تمام این قساوت ها هستند که جدیدترین آن حمله به غزه است.

  وی گفت که با حرف های عباس در مجمع عمومی سازمان ملل که گفته بود در غزه جرایم جنگی، جرایم علیه بشریت و قتل عام رخ داده، موافق است.

  وی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد که چندین دهه است رفتار غیر انسانی با فلسطینیان دارد و می توان دولت کنونی این رژیم را به عنوان دولت آپارتایدی دسته بندی کرد و جامعه جهانی نیز با آن ها به عنوان دولت آپارتایدی رفتار کند.

  وی افزود: اقدامات باید هم اکنون به گونه ای باشد که آمریکا به عنوان میانجی گر، اسرائیل را به صلح وادار کند نه اینکه خود بخشی از درگیری باشد. گمان می کنم شما باید انتخاب کنید؛ آیا یک طرف درگیری هستید و یا میانجی گر؟ گمان می کنم که مذاکرات چهار جانبه صلح خاورمیانه باید با ریاستی جدید احیا شود.

  این مقام در خصوص عملیات های هوایی آمریکا در عراق و سوریه علیه اهداف داعش گفت: ما کاملاً از این تلاش ها حمایت می کنیم اما این تنها در صورتی است که این اقدامات بخشی از تلاش گسترده تر برای ریشه کن کردن این گروه و رسیدگی به علل ایجاد و گسترش افراط گیری در این منطقه باشد. پهپادها و حملات هوایی به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند.

  وی همچنین تفکر گروه های افراطی همچون داعش و بوکوحرام در نیجریه را مبنی بر اینکه آن ها اسلام حقیقی را نشان می دهند، مضحک دانست و گفت: این دیوانگی است. این افراد نمی توانند صدای اسلام باشند و اسلام را درک نمی کنند و اعلام خلافت تنها راه کسب مشروعیت تقلبی برای اهدافشان است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28678136
اکنون :
37