جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60266
  تاریخ انتشار : 6 مهر 1393 12:13
  تعداد بازدید : 518

  سخنگوی سابق کمیسیون اصل 90:

  مفسدان اقتصادی و افراد متصل به زمین خواران چاق تر شده اند

  سخنگوی سابق کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: متاسفانه شاهد چاق تر شدن مفسدان اقتصادی و افراد متصل به زمین خواران هستیم.

  به گزارش ایسنا، مصطفی افضلی فرد در نطق میان دستور امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با گرامی داشت سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) و یاد سرداران فلاحی ، نامجو و کلاهدوز و زائران شهید خانه خدا، گفت: ولایت کلید همه قفل هاست و احیای همه احکام اسلام بستگی به احکام ولایت دارد، به شرطی که فرامین ولایت به طور کامل اجرایی شود.

  به گفته ی نماینده مردم اردبیل، پشتیبانی عملی و اجرایی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در قالب قانونی کاربردی موجب به حداقل رسیدن مشکلات کشور می شود.

  سخنگوی سابق کمیسیون اصل 90، با انتقاد به عملکرد قوای مجریه و قضاییه گفت: در حوزه ی مبارزه با فساد مالی و اقتصادی انتظار این بود در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به کارکردهای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شود، اما متاسفانه به دلیل بی توجهی به این مساله شاهد چاق تر شدن مفسدان اقتصادی و افراد متصل به زمین خواران هستیم.

  وی گفت: چرا به خاطر مصاحبه در خصوص رانت 650 میلیون یورویی از سوی کانون های قدرت و ثروت تحت فشار قرار می گیریم در حالی که این مساله از سوی دیوان محاسبات تایید شده است؟

  افضلی فرد خطاب به قوه قضاییه عدالت قضایی را خواستار شد و افزود: دستگاه قضایی با جان و مال و ناموس مردم در ارتباط است، البته در سطح مقامات ارشد قضایی مشکلی نداریم ولی ظلم سازمان ثبت اسناد واملاک کشور و برخی قضات بیداد می کند، شکایت 7 نماینده از عملکرد سازمان ثبت اسناد واملاک کشور که در کمیسیون اصل 90 بررسی و تخلفات محرز شد هیچ واکنش مناسبی از سوی دستگاه قضایی نداشت.

  وی یاد آور شد: بند 11 سیاست های کلی قضایی بر دستیابی سریع و آسان مردم بر حقوق خود و حقوق شهروندی در دستگاه قضایی تاکید دارد، چرا در دستگاه قضایی طوری رفتار می شود که مظلومان احساس بی پناهی و نا امنی کنند.

  افضلی فرد با یاد آوری طرحی برای افزایش اختیارات وزیر دادگستری و از دستور خارج شدن این طرح توسط هیات رئیسه مجلس گفت: برای اصلاح روند نامطلوب دستگاه قضایی طرحی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس جهت افزایش اختیارات وزیر دادگستری تهیه شد و به هیات رئیسه تقدیم شد ولی متاسفانه به جای اعلام وصول از دستور کار مجلس خارج شد، بنده مصرانه درخواست می کنم این طرح هر چه سریعتر اعلام وصول شود.

  نماینده ی مردم ارومیه خواستار تجدید نظر در اعمال شاخص های مناطق کمتر توسه یافته، تسریع در احداث راه آهن میانه و احداث بیمارستان 500 تخت خوابی در حوزه ی انتخابیه اش شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28630476
اکنون :
5