جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60033
  تاریخ انتشار : 3 مهر 1393 11:16
  تعداد بازدید : 811

  1

  رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان این که ما در راستای امنیت و حفظ حقوق مردم با قاچاقچیان مواد مخدر مبارزه می کنیم، گفت: بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر اعدام را به دلایل دیگری در کشورهای شان دارند.

  اصغر جهانگیر در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به گزارش دبیر سازمان ملل متحد در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران، گفت: اعدام هایی که در کشور ما انجام می شود عمدتاً مربوط به موضوع مواد مخدر است. در واقع به دلیل اینکه کشور ما در مسیری قرار گرفته که مواد مخدر ترانزیت می شود این مشکلات در کشور ایجاد شده است.

  رییس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور تصریح کرد: در این ماجرا علاوه بر اینکه ماموران نیروی انتظامی ما به شهادت می رسند، دستگاه قضایی نیز هزینه هایی را پرداخت می کند؛ لذا عمده بحث اعدام در ایران مربوط به مواد مخدر است.

  جهانگیر با بیان اینکه در رابطه با مواد مخدر در حقیقت ما به نفع دنیا کار می کنیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما در این مسیر کمک و همراهی را از سوی دیگر کشورها مشاهده نمی کنیم.

  وی اظهار کرد: سازمان ملل از یک سو اعلام می کند که معضل مواد مخدر یک پدیده جهانی است و از سوی دیگر مبارزه در این راه را به عنوان نقض حقوق بشر اعلام می کند، در حالیکه ما در بحث حقوق بشر جزء کشورهای سرآمد هستیم.

  رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با بیان اینکه در زندان های ما نسبت به زندان های کشورهای دیگر شرایط انسانی بیشتری برای زندانیان فراهم شده است، گفت: با توجه به وسعی که داشتیم شرایط انسانی خوبی را برای زندانیان فراهم کردیم، در حالی که این اتفاق در بسیاری از کشورهای دیگر رخ نمی دهد.

  جهانگیر گفت: در رابطه با گزارش بان کی مون امور بین الملل قوه قضائیه پاسخ های لازم را به سازمان ملل متحد داده است و بر اساس آن پاسخ نشان دادند که ایران نه تنها ناقض حقوق بشر نیست بلکه ابزار حقوق بشر در دست استکبار و برای کوبیدن کشورهای آزادی خواه است.

  وی افزود: آنها با متهم کردن ما به نقض حقوق بشر، استقلال کشورهایی مثل ایران را که می خواهند روی پای خود بایستند، تحت الشعاع قرار داده و از این ابزار سوء استفاده می کنند، در حالی که بسیاری از کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند به دلایل دیگری در کشورهایشان اعدام دارند نه به دلیل قاچاق مواد مخدر، اما ما که در راستای امنیت و حفظ حقوق مردم وارد این مبارزات شدیم به ناحق متهم به نقض حقوق بشر می شویم.

  1
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28678136
اکنون :
44