جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59907
  تاریخ انتشار : 1 مهر 1393 14:23
  تعداد بازدید : 499

  عضو کمسیون حقوقی قضایی مجلس:‌

  مجازات اعدام تنها محدود به ایران نیست

  عضو کمسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: مجازات اعدام و سلب حیات در کشورهای مختلف اعم از کشورهای همسایه، اروپایی و آمریکایی نیز وجود دارد و فقط محدود به ایران نمی شود.

  "محمدرضا طباطبایی"در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا مجازات اعدام در کشورهای دیگر نیز وجود دارد گفت: مجازات اعدام و سلب حیات در کشورهای مختلف اعم از کشورهای همسایه، اروپایی و آمریکایی نیز وجود دارد و فقط محدود به ایران نمی شود.

  وی افزود: تنها در برخی از کشورها مجازات سلب حیات تبدیل به حبس های طویل المدت شده است که البته این برخلاف قوانین و فطرت انسان و عقل است به هر حال کسی که مرتکب قتل می شود و فردی بی گناه را می کشد مطابق قوانین اسلامی قصاص نفس در برابر نفس باید صورت بگیرد. 

  عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: جالب است بدانیم در عربستان که در همسایگی ما واقع است این حکم به سادگی اجرا می شود و علاوه بر آن مجازات قتل ید، قصاص نفس و.... نیز اجرا می شود و هیچ نهاد و سازمان بین المللی نیز معترض آن نمی شود همچنین در چین نیز مجازات اعدام برای خیلی از سوءاستفاده کنندگان مالی وجود دارد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: در ایران تعدد این مجازات به دلیل حجم زیاد ترانزیت مواد مخدر و جدیت کشورمان برای مبارزه با این پدیده شوم اجرای این حکم بیشتر نمود پیدا می کند و به همین دلیل نهادهای بین المللی سعی در بزرگنمایی و جلب توجه در مورد این حکم حقوقی در کشورمان دارند.  

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28678136
اکنون :
52