جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43737
  تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 12:59
  تعداد بازدید : 409

  در دیدار لاریجانی با سفیر جدید سوئیس در ایران تاکید شد

  از سرگیری گفت وگوهای دوجانبه حقوق بشری میان ایران و سوئیس

  دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با جولیو هاز سفیر جدید سوئیس در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

  abdolvahed mirzazadeh-11-23.jpg

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار محمدجواد لاریجانی با اشاره به گفت‌وگوهای دوجانبه قبلی دو کشور در حوزه‌های حقوق بشری و قضایی از ابراز علاقه سفیر جدید سوئیس برای از سرگیری این همکاری‌ها استقبال کرد.

   

  لاریجانی با بیان اینکه ایران و سوئیس در یک دوره زمانی چند ساله، گفت‌وگوها و کارگاه‌های تخصصی مشترک حقوق بشری و قضایی خوبی را با یکدیگر برگزار کردند، از پیشنهاد سفیر سوئیس مبنی بر از سرگیری این مراودات دو جانبه استقبال کرد و گفت: اینگونه تعاملات بین دو سیستم قضایی فرصت مناسبی خواهد بود که هم دستگاه قضایی سوئیس از روندهای قضایی ایران و پیشرفت‌های حاصل شده بعد از انقلاب اسلامی و تحولات عمیقی که در آن پیدا شده مطلع شود و هم قضات ما از سیستم قضایی سوئیس و تجربیات قضات آنها آگاه شوند.

   

  دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه کشور سوئیس سابقه طولانی و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در خصوص دادگاه‌ها یا شوراهای حل اختلاف دارد، گفت: این روند در دستگاه قضایی ایران جدید است، ولی مسیر تحول و پیشرفت قابل توجهی را طی کرده و ما می‌توانیم از تجربیات سوئیس در خصوص شوراهای حل اختلاف که بسیار مورد عنایت خاص سیستم قضایی این کشور قرار دارد، بهره‌مند شویم.

   

  جولیو هاز سفیر جدید سوئیس در ایران نیز با ابراز امیدواری نسبت به توسعه روابط همه‌جانبه کشورش با جمهوری اسلامی ایران، خواستار از سرگیری گفت‌وگوهای دوجانبه دو کشور در خصوص مسائل حقوق بشری و قضایی شد.

   

  هاز با اشاره به مفید و سازنده بودن دیدارهای دو جانبه تخصصی حقوق بشری و قضایی که به صورت سالانه در ایران و سوئیس برگزار می‌شد، برخی از محورهای مورد علاقه برای برگزاری و ادامه این کارگاه ها و گفت‌وگوهای مشترک از جمله دادگاه های حل اختلاف را مطرح و ابراز امیدواری کرد این گفت‌وگوها مجددا در اسرع وقت میان دو کشور از سرگرفته شود.

   

   

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28669942
اکنون :
75