جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43632
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 15:48
  تعداد بازدید : 497

  پیشگیری از وقوع جرم در سال جاری 15 درصد افزایش یافته است

  معاون اجتماعی ناجا گفت: در سال 92 پیشگیری از وقوع جرم در کل کشور حدود 15 درصد نسبت به سال 91 رشد داشته است.

  IMAGE635081871796093750.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه قم، سردار سید سعید منتظرالمهدی در سفر یک روزه به قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید براینکه پیشگیری اجتماعی در مجموعه پلیس امری نهادینه شده به شمار می رود، افزود: امروز تمام فرماندهان ناجا با رویکرد اجتماعی و پیشگیرانه فعالیت دارند.

   

  وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در هر استان اولویت بندی می شود، گفت: معاونت اجتماعی ناجا با برآورد اجتماعی در استان‌ها آسیب‌های اجتماعی را براساس اولویت‌بندی‌ها اقدامات را انجام می دهد.

   

  معاون اجتماعی ناجا، سرقت، تخلفات راهور، مفاسد اخلاقی، خرید و فروش و حمل مواد مخدر و اعتیاد را از جمله مهمترین آسیب های اجتماعی در قم ذکر کرد و گفت: معاونت اجتماعی استان براساس اولویت‌ها راهکارها را تعیین و اقدامات پیشگیرانه را اعمال می‌کنند.

   

  منتظرالمهدی، از مصالحه 75 درصدی پرونده های رسیده به کلانتری ها و مراکز مشاوره این معاونت خبرداد و گفت: کارشناسان و مشاورهای این معاونت آموزه های خود را مبتنی بر آموزه های دینی با استفاده از اساتید، علما و صاحبنظران در حوزه دین ارائه می‌دهند و با مشاوره‌های کارشناسی این پرونده‌ها از چرخه قضایی خارج و به مصالحه طرفین هدایت می‌کنند.

   

  وی با بیان اینکه هدف از سفر به استان قم عقد تفاهم‌نامه بین معاونت اجتماعی ناجا و موسسه آموزشی امام خمینی (ره) قم است، گفت: همکاری متقابل مبتنی بر تعمیق مسائل دینی و فرهنگی هدف این تفاهمنامه است.

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28669942
اکنون :
54