جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43613
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 14:12
  تعداد بازدید : 437

  انتقاد نماینده ویژه حقوق بشر سازمان ملل از قطر در مورد این کشور

  سازمان ملل از مقام های قطری خواست تا با اصلاح نارسایی های موجود در نظام قانونی این کشور هر چه سریعتر مشکلات مربوط به حقوق شهروندی و قوانین مهاجرتی در قطر شد.

   به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، گابریلا نول نماینده ویژه حقوق بشر سازمان ملل در قطر بعد از سفر هشت روزه خود به این کشور اظهار داشت نظام قانونی در قطر با وجود اصلاحاتی که در سال 2003 در آن صورت گرفته هنوز با چالش‌های زیادی روبرو است.
   
  وی تاکید کرد در چهارچوب قانون اساسی جدید قطر که در سال 2004 تنظیم شده قوه قضاییه این کشور مستقل از قوه‌های دیگر تعریف شده و زمینه های لازم برای انجام اصلاحات در آن وجود دارد.
  در زمان حاضر شورایی بنام شورای عالی قضایی کنترل و سرپرستی دادگاه‌های این کشور را به عهده دارد.
   
  گابریلا نول افزود : نظام قانونی قطر هنوز با چالش‌های زیادی روبرو است و طبق قانون اساسی جدید دخالت و اعمال نفوذ قوه مجریه در نظام قانونی این کشور نقض کامل قانون اساسی و تجاوز به حقوق انسانی شهروندان آن محسوب می‌شود.
   
  وی در گزارش امروز خود بویژه نسبت به تضییع حقوق زنان و کاگران داخلی و خارجی در قطر ابراز نگرانی کرده واز مسئولین این کشور خواسته است تا در اجرای قانون تبعیضی میان شهروندان قطری وشهروندان سایر کشورها که در این کشور کار و زندگی می‌کنند، قائل نشوند.
   
   
   
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28669942
اکنون :
7